Fort II – umowa najmu podpisana!

  • 15 March 2011

Dokładnie w 6 rocznicę rejestracji naszego Stowarzyszenia, prawdziwym rzutem na taśmę (szczegóły ustalaliśmy z ZKZL do ostatniej chwili) udało nam się podpisać długo oczekiwaną umowę najmu pierwszych pomieszczeń na Forcie II w Poznaniu. Mamy więc z okazji urodzin Stowarzyszenia wspaniały prezent dla mieszkańców naszego miasta!:) W prawym skrzydle, na prawie 340 metrach kwadratowych, zostanie zlokalizowane biuro rewitalizacji Fortu II, magazyn sprzętu i materiałów do prac remontowych, salka wystawiennicza ze zdjęciami, mapami i planami fortu oraz jego makietą, salka na szkolenia wolontariuszy, projekcje filmowe i spotkania grup uczestniczących w grach fabularnych i niewielki bezpłatny hostel dla wolontariuszy  i darczyńców pomagających w odbudowie finansowo, chcących zakosztować klimatu prawdziwej fortecy. Zobacz prawe skrzydło Fortu na filmie.

Fort II – umowa najmu podpisana!

Jak możesz pomóc?

WOLONTARIAT
Gdy tylko odbędzie się oficjalny odbiór lokalu zaczniemy prace remontowe- informacje otrzymasz na newslettera (jeżeli chcesz otrzymywać informacje o naszych akcjach- napisz na stowarzyszenie@lepszyswiat.org.pl ).
Na razie czeka nas jeszcze sporo formalności, podłączenie prądu, wody, kosztorys inwestorski i inne podobne “przyjemności”;)
Już teraz jednak możesz nam pomóc- przy akcjach plakatowych, dzięki którym chcemy zebrać jak najwięcej środków z mechanizmu 1% oraz za zbiórki publicznej na Fort. Plakaty można odebrać w naszym punkcie Infocafe Qulturka (ul.Libelta 22), dyżury są w środy 14.30-18.30, ale jesteśmy codziennie i wystarczy się telefonicznie lub emailem umówić na konkretną godzinę;) Rozwieś je tam, gdzie sam bywasz- w pubie, na uczelni, w przychodni lekarskiej, parafii, klubie sportowym:)
Będziemy również organizować większe akcje plakatowe- głównie na terenie dużych blokowisk. Pierwsze 2 – czwartek 16.03., godz.13.00, piątek 17.03., godz. 13.00. Zbiórka na Os. Orła Białego 38/5. Wszystkich chętnych bardzo prosimy o potwierdzenie udziału i przesłanie numeru telefonu komórkowego.
NARZĘDZIA
Przyda się dosłownie wszystko, byleby zdatne do użytku;) Kilofy, śrubokręty, młotki, szpachelki, siekiery, wiertarki, wkręty, o takim prezencie jak karcher do oczyszczania cegieł nie śmiemy nawet prosić;)

ZBIÓRKA PUBLICZNA
Nie wszystko będziemy w stanie zrobić własnymi siłami, część sprzętu i usług (zwłaszcza wymagajacych specjalistycznych pozwoleń) będziemy musieli kupić. No i czynsz, choć niewielki- to jednak stały koszt, który wraz z opłatami (zwłaszcza za prąd) musimy ponosić:) Stąd ogromna prośba o wsparcie naszej zbiórki publicznej na Fort II:
Wydzielone konto zbiórki:
BPH, 68 1060 0076 0000 3200 0141 3644 (Stowarzyszenie “Lepszy Świat”, os.
Orła Białego 38/5, 61-251 Poznań)
Nawet najmniejsza pomoc bardzo nam pomoże!


MECHANIZM 1%
W tym roku środki z 1% przeznaczymy na różne projekty, zależnie od woli wpłacających. Jeżeli chcesz wesprzeć właśnie rewitalizację Fortu II, wpisz w formularzu PIT, poza naszym KRS: 0000230149, również w rubryce “cel szczegółowy” : “Fort II”. Bardzo pomożesz po prostu zachęcając swoich najbliższych, znajomych, kontrahentów.