Kolejne szkolenia dla wolontariuszy

  • 29 October 2016

W sobotę (29.10.) zorganizowaliśmy kolejne szkolenia dla wolontariuszy „Wolontariat z MOPR w poznańskich rodzinach”. Na spotkanie składały się dwa warsztaty:

  •  Inspiracje pracy z uczniem
Podczas naszego spotkania podzieliliśmy się przeróżnymi metodami, narzędziami i formami pracy z dziećmi w wieku szkolnym. Ważnym tematem była rola jaką pełni dorosły i dziecko w procesie uczenia się. Warsztaty były przeznaczone dla tych wszystkich, którzy chcieli poznać kreatywne i rozwijające metody pracy z uczniem. Było o odkrywaniu pasji, sposobach przekazania wiedzy oraz pomysłach urozmaicania wspólnie spędzanego czasu.
  •  Otwartość i empatia. Oswoić nieznane. 
W codziennym życiu napotykamy wielu różnych ludzi. Jest to związane z wchodzeniem w interakcje oraz współpracę z osobami całkowicie różnymi od nas. Czasem ich inność budzi w nas lęk, niepokój czy też frustrację. Czy warto bać się „innego”? A może lepiej spojrzeć na sprawę z innej strony? Warsztaty dotyczyły refleksji na temat inności oraz empatii i otwartości, a także uświadomienia sobie, co można stracić w wyniku uprzedzeń społecznych.

A w listopadzie szykujemy dla Was jeszcze szkolenie z motywacji wewnętrznej i zewnętrznej oraz spotkanie wymiany doświadczeń. Szczegóły wkrótce.