“Lepszy Świat” na festiwalu górskim w Lądku Zdrój

  • 21 September 2015

Za nami XX Festiwal Górski, na którym promowaliśmy projekt „Budujemy szkołę w Nepalu”. W dniach 17-20.09.2015r. w Lądku Zdroju mogliście spotkać nas w specjalnie przygotowanej strefie Expo, gdzie stanęła znana Wam już ciężarówka z banerem projektu. W trakcie czterech dni Festiwalu poznaliśmy wielu inspirujących ludzi i przeprowadziliśmy setki rozmów, spotykając się jednocześnie ze słowami wsparcia i motywacją do dalszej pracy.
W trakcie Festiwalu prowadziliśmy zbiórkę publiczną na rzecz budowy szkoły, a także sprzedaliśmy 69 symbolicznych cegiełek z logiem akcji, uzyskując tym samym 4996,88 zł! Każda z cegieł otrzymała swój indywidualny numer, a spośród darczyńców wylosowaliśmy zdobywcę nagrody głównej – dwutygodniowego pobytu w Nepalu. Serdecznie gratulujemy Panu Romkowi, szczęśliwemu nabywcy cegły numer 25! Niebawem widzimy się w Nepalu.
Festiwal w Lądku Zdroju obfitował w wiele ważnych dla nas wydarzeń. 25.09.2015r. wzięliśmy udział w wieczorze Nepalskim. Maciej Pastwa wraz z Edytą Stępczak, Anna Czerwińską oraz przedstawicielem Fundacji „Mała Polska w Nepalu” dyskutował na temat aktualnej sytuacji po trzęsieniu ziemi, a także o tym, w jaki sposób należy pomagać, by działania pomocowe przynosiły realne skutki. Ponadto w trakcie Festiwalu pozyskaliśmy wsparcie niezwykłych osób – Sebastiana Kawy, polskiego szybownika, który dokonał pionierskiego lotu nad Himalajami oraz Andrzeja Bargiela – biegacza górskiego i himalaisty, który zdobył wierzchołek Broad Peak i dokonał pierwszego w historii zjazdu na nartach z tego ośmiotysięcznika.
Serdecznie dziękujemy organizatorom i wszystkim osobom, które wsparły nasz projekt. Do zobaczenia za rok na XXI Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju!