Lepszy Świat na Slot Art Festiwalu

  • 13 July 2008

Od 9 do 13 lipca nasze Stowarzyszenie wzięło udział w Slot Art Festiwalu w Lubiążu pod Wrocławiem. Festiwal organizowany jest przez środowiska chrześcijańskie, ściąga corocznie ponad 5 tysięcy ludzi chcących wziąć udział w dziesiątkach warsztatów, spotkań i koncertów.

Prowadziliśmy codzienne warsztaty z biernego oporu, odbyło się 10 projekcji filmów dokumentalnych i spotkań dyskusyjnych, odwiedzonych w trakcie SAF przez ponad 400 osób. Na naszym stoisku, poza petycjami związanymi z prawami człowieka w Chinach i niepodległością Tybetu, można było znaleźć wiele materiałów dotyczących tego jak działać, co zrobić, by uczynić świat lepszym, przyjmowano tez zgłoszenia osób chcących podjąć działalność w swoim mieście.

Odbyła się również debata naszej delegacji z przedstawicielami Stowarzyszenia Koliber. W 4 panelach tematycznych: „Stanowisko wobec Chin”, „Czego potrzeba współczesnej demokracji”, „Jak pomóc Trzeciemu Światu” i „”Międzynarodowe standardy pracy” dyskutowano na linii alterglobalizm – neoliberalizm o możliwych rozwiązaniach globalnych problemów naszej cywilizacji.