Lepszy Świat na Wargames

  • 13 March 2011

W niedzielę 13 marca zaprzyjaźniona z nami firma Igor Adventure zaprosiła nas do uczestnictwa w kolejnej edycji rozgrywek paintballowych Wargames na poligonie w Dąbrówce Kościelnej. Ponad 60 uczestników imprezy otrzymało ulotki z zaproszenim do otwieranej już za dwa dni Qulturki, program filmów na marzec, znalazło się tez miejsce na banner Fortu II. Dziękujemy i zapraszamy naszych sympatyków do kolejnych zabaw taktyczno – militarnych:) Sport to zdrowie!;)

Lepszy Świat na Wargames

Kolejny War Games w Dąbrówce Kościelnej zakończony. “Operacja – odbicie zakładników” przyciągnęła do Dąbrówki Kościelnej ponad 60 osób. War Games to cykl imprez paintballowych organizowanych przez firmę Igor – Adventure. Raz w miesiącu miłośnicy strzelania kulkami z farbą spotykają się w Dąbrówce Kościelnej, aby tam w największym sztucznie zbudowanym “miasteczku paintballowym” przez cały dzień rywalizować z przeciwnikami. Samo pole do gry wygląda imponująco. Na kilkunastu hektarach w zaroślach i lasach, zbudowane są różnego rodzaju elementy, które ubarwiają i czynią grę trudniejszą. Wieżyczki, okopy, rozbity helikopter czy zapory z opon dobrze odwzorowują pole bitwy.
Pole, na którym rozgrywany jest cykl War Games, zostało zbudowane przez grono ludzi związanych z paintballem. Widać, że w jego budowę włożono wiele pracy i serca. Budowniczym zajęło to kilka lat. Efekty widać gołym okiem, wszystko wkomponowało się w przyrodę, a to trzeba przyznać, daje pozytywny efekt.  Na kolejne spotkanie do Dąbrówki Kościelnej zjechało około 60 graczy. Wśród nich przeważali mężczyźni, ale było też kilku młodych chłopaków i kobiety – wszyscy wyposażeni w markery i kulki z farbą na bazie żelatyny spożywczej, a także w maski ochronne, hełmy, radia, słuchawki i inne gadżety. Każdy z nich był wzorowo przygotowany, zmobilizowany i zadowolony z faktu, że ponownie postrzela… Kto jednak myśli, że gra w paintball to chaotyczna i nie przygotowana strzelanina – jest w dużym błędzie. Jeszcze przed wejściem na pole uczestnicy szykowali plany taktyczne i mobilizowali się. Widać było, że walkę traktują bardzo poważnie. Dla uczestników przygotowano kilka scenariuszy, tym razem niektóre z nich oparte o prawdziwe zasady działań grup rozpoznania jednostek specjalnych oraz krótkie szkolenie jak wykonać zadanie przy małych stratach własnych. Scenariusze dotyczyły obrony oraz ewakuacji z zagrożonego budynku, jak przygotować sobie drogę ewakuacji, kontakt ogniowy z przeciwnikiem, ewakuacja rannego. War Games to impreza, na której przestrzegać trzeba pewnych zasad jak np. zatykanie lufy czy noszenia masek. Organizatorzy War Games dbają o swoich graczy. W przerwie między scenariuszami na uczestników czekał ciepły posiłek. Kto chciałby poczuć klimat spotkań paintballowych, będzie miał okazję już 3 kwietnia, wtedy zorganizowana będzie kolejna impreza z cyklu War Games. Więcej info na stronie organizatora imprezy www.wargames.com oraz na www.igor-adventure.pl.