Lepszy Świat w Jarocinie

  • 22 July 2007

20-22 lipca prezentowaliśmy nasze Stowarzyszenie na festiwalu w Jarocinie. Mimo trudnych warunków pogodowych udało się zebrać dużo podpisów pod obywatelską inicjatywą na rzecz referendum ws “Tarczy antyrakietowej” oraz pod listem do władz polskich ws Darfuru.

Lepszy Świat w Jarocinie

Jeśli chodzi o sam festiwal – słowa uznania należą się organizatorom – mimo, że festiwal jest komercyjny, organizacje pozarządowe miały wstęp i stoiska za darmo, w odróżnieniu od Przystanku Woodstock, w którym WOŚP pobiera od organizacji non – profit opłaty wręcz astronomiczne (zbliżone do stoisk komercyjnych).
Muzycznie Jarocin wyewoluował dość daleko od festiwali lat 80- tych i początku 90-tych. Twarde brzmienia i buntownicze teksty zmieniły się w rytmy reggae i poezję śpiewaną mieszaną z tekstami o eskapizmie duchowym i nieszczęśliwej miłości… Szczytem ewolucji muzycznej festiwalu było dość specyficzne delikatnie mówiąc połączenie reggae z muzyką góralską – czyli wspólny koncert Twinkle Brothers z Trebunimi Tutkami;) Honor “starego” Jarocina uratował Izrael, Kazik Staszewski i Buldog, Armia i Alians.