Podsumowanie akcji From Poznań with Love

  • 11 February 2017

Zakończyliśmy rozdysponowanie funduszy w ramach akcji From Poznań with Love! Wspieramy mieszkańców obozu w Nea Kavala, w którym, w nieogrzewanych kontenerach, mieszka ok. 800 osób, w tym ok. 50% dzieci.
Wróciłyśmy z Grecji, zakupy zrobione, listy rozdane:) Zakupione przez nas produkty stanowią gwarancję funkcjonowania marketu z żywnością do końca marca. Na czym to polega?
Produkty udało nam się zakupić głównie u lokalnych dostawców i hurtowników, jedynie raz skorzystałyśmy z oferty dużej sieci handlowej. Nasz plan się powiódł głównie dzięki pomocy organizacji oraz wolontariuszy i wolontariuszek – należą im się podziękowania za pomoc. Będąc na miejscu rozdałyśmy również ponad 200 listów napisanych przez dzieci i dorosłych z Poznania, na niektóre z nich dostałyśmy odpowiedzi i one trafiły już do swoich adresatów.

Nie przestajemy działać. W najbliższym czasie planujemy cykl spotkań z dorosłymi i dziećmi, podczas których będziemy informować o tym, w jakich warunkach żyją uchodźcy i uchodźczynie w Grecji i jak można im pomóc. Na pierwsze takie spotkanie zapraszamy 22. lutego, o godz. 19.00 do Sceny Nowej Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu! Więcej o akcji na stronie inicjatywy.