Prezentacja koncepcji zagospodarowania Fortu II w Poznaniu

  • 20 January 2010

W środę 20 stycznia na zaproszenie Komisji Ochrony Środowiska i Rewitalizacji Rady Miasta Poznania, po raz pierwszy publicznie zaprezentowaliśmy koncepcję zagospodarowania Fortu II w Poznaniu. Jej celem jest uczynienie z Fortu II jednej z turystycznych i promocyjnych wizytówek naszego miasta, szczególnie ważnej w obliczu realizacji najważniejszych celów strategicznych Poznania. W wyniku relizacji naszego projektu największe niezależne centrum społeczno- kulturalne w Polsce i jedno z najwiekszych w Europie.

Po prezentacji obyła się rzeczowa dyskusja z członkami komisji i obecnymi na sali ekspertami. Mimo drobnych nieścisłości dotyczących kwestii ekologicznych i zabytkowo- budowlanych okazało się, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby najważniejsze części fortu zostały zagospodarowane. Radni wykazali dużo dobrej woli i zadeklarowali przyjęcie na następnych obradach rekomendacji Komisji dla naszego projektu :)
Z całością naszej koncepcji można się zapoznać na stronie :) Będziemy wdzięczni za wszystkie konstruktywne uwagi- chcemy, by ostateczna wersja była wspólnym dziełem wszystkich poznaniaków!