Projekcje filmowe w listopadzie

  • 30 November 2011

30-11-2011

Podczas listopadowych projekcji filmowych w „Zaróbmy jeszcze więcej” przedstawiono funkcjonowanie światowego systemu finansowego na przykładzie losów m.in. przedsiębiorców w Singapurze, bankierów w Londynie, inwestorów budowlanych w Hiszpanii, pracowników z Burkina Faso. W filmie „Ajami” przyjrzeliśmy się życiu mieszkańców dzielnicy w Jaffie, tyglu kulturalnym, w którym żyją Żydzi, muzułmanie oraz chrześcijanie. Poznaliśmy m.in. Maleka pracującego nielegalnie by zarobić na operację matki, Omara i jego rodzinę żyjącą w strachu bojących się o swoje życie, po tym jak ich wujek zabił członka klanu. W „Boskim” poznaliśmy kulisy procesu G.Andereottiego, byłego premiera Włoch związanego z chrześcijańskimi demokratami, oskarżonego m.in. o korupcję i współpracę z mafią sycylijską.

Bezpłatne projekcje filmowe w listopadzie.
W każdy piątek miesiąca o 19.00, Infocafe, ul. Libelta 22.
 04.11. “Ajami” (“Ajami”)

Film przedstawia życie w dzielnicy Ajami w Jaffie, miejscu, w którym żyją Żydzi, muzułmanie i chrześcijanie. W takim tyglu kulturalnym uwidoczniają się nie tylko kolizje, ale i walka o zachowanie wolności mieszkańców o tak odmiennych od siebie kulturach i tradycjach np. Malek pracuje nielegalnie by zarobić na operację matki, Omar i jego rodzina żyją w strachu gdyż boją się o swoje życie, po tym jak ich wujek zabił członka klanu a pewien policjant próbuje odnaleźć zaginionego brata.

 18.11. “Zaróbmy jeszcze więcej” (“Let’s Make Money”)

Dokument dotyczy funkcjonowania światowego systemu finansowego. Oprócz przedstawienia poglądów beneficjentów współczesnego liberalnego kapitalizmu (w filmie nie brak wywiadów z przedsiębiorcami, lobbystami i ekonomistami), autor stara się dotrzeć do „ofiar” tego systemu i przedstawić ich punkt widzenia. Film przedstawia los przedsiębiorców w Singapurze, bankierów w Londynie, inwestorów budowlanych w Hiszpanii czy pracowników z Burkina Faso.

 25.11. “Boski” (“Il divo”)

Film opowiada o związanym z chrześcijańskimi demokratami, trzykrotnym premierem Włoch Giulio Andreottim, który przez wiele lat był głównym rozgrywającym na włoskiej scenie politycznej. Przedstawia kulisy procesów politycznych, w których Andeotti był oskarżony o korupcję oraz powiązania z mafią sycylijską.

 Projekt dofinansowany ze środków Miasta Poznania