Projekcje filmowe w lutym (P-ń)

  • 1 February 2010

Zapraszamy na bezpłatne projekcje filmowe w lutym. W każdą środę miesiąca o 19.00, Infocafe, ul. Libelta 22.

Zaczniemy 03.02. od dokumentu “Podejrzane społeczeństwo”, przedstawiającego kwestie inwigilacji społeczeństwa w Wielkiej Brytanii. Nastepnie, 10.02. z okazji walentynek zapraszamy na film “Bilal” o ubogim dziecku z Kalkuty zajmującym się kalekimi rodzicami. 17.02. przedstawimy film “Być antyfaszystą – Rosja”, wstrząsający dokumentu o ruchu antyfaszystowakim i współczesnej walce z nazistami w Rosji. Luty zakończymy 24.02. kontrowersyjnym dokumentem “Globalne ocieplenie – wielkie oszustwo”, przedstawiającym argumenty zwolenników “spisku klimatycznego”.Projekcje filmowe w lutym (P-ń)

Zapraszamy na bezpłatne projekcje filmowe w lutym.
W każdą środę miesiąca o 19.00, Infocafe, ul. Libelta 22.

03.02. Podejrzane społeczeństwo (Suspect Nation)
Miliony kamer obserwują obywateli na każdym kroku. Analizowane są zapisy naszych wizyt w internecie, transakcji bankowych, płatności kartą kredytową, rozmów telefonicznych, przejazdów publicznymi środkami transportu (jeśli jesteśmy użytkownikami kart zbliżeniowych). Dane biometryczne w dowodach tożsamości- jednym słowem “wolna i demokratyczna Europa” w działaniu na przykładzie Wielkiej Brytanii…

10.02. Bilal
Czy miłość powinniśmy okazywać prezentami kilka razy w roku, czy COdzienną pracą i poświęceniem? Bilal, biedny mieszkaniec Kalkuty, ma zaledwie dwa lata, lecz musi opiekować się młodszym bratem i pomagać niewidomym rodzicom. Świat pokazany jest z perspektywy dziecka, jego uczuć i nadziei.

17.02. Być Antyfaszystą – Rosja
Dokument przedstawiający sytuację rosyjckiego ruchu antyfazystowskiego. Jakie działania podejmują rosyjscy aktywiści, by zwalczać coraz bardziej masowy ruch faszystowski w tym kraju? Dokument zawiera wywiady zarówno z działaczami organizacji pozarządowych, jak i bojówek Antify, fragmenty demonstracji i koncertów.

24.02. Globalne ocieplenie – wielkie oszustwo
Głośny i bardzo kontrowersyjny dokument przedstawiający argmentację zwolenników “globalnego spisku klimatycznego”. Poddaje w wątpliwość wyniki badań stojących u podstawy światowego konsensusu na rzecz ochrony klimatu krytykuje i oskarża o korupcję naukowców oraz orgaznizacje ekologiczne zaangazowane w powstrzymywanie zmian klimatycznych.