Projekcje filmowe w styczniu (P-ń)

  • 1 January 2010
Zapraszamy na projekcje filmów dokumentalnych w styczniu.

Punkt Infocafe ul. Libelta 22 Poznań

Co środę, o godzinie 19.00, zobaczyć będzie można filmy dokumentalne:
13.01. “Ciesz się biedą!”,  
20.01. “Food, Inc.”,
27.01. “Neonaziści- biała siła”.

Wstęp wolny, po projekcjach zapraszamy na dyskusję.

 Projekcje filmowe w styczniu (P-ń)

Godzina 19:00
ul. Libelta 22 Poznań

13.01.   Ciesz się biedą!  (90 min.)

Kulisy działań organizacji humanitarnych, w których interesie leży podtrzymywanie biedy w krajach Afryki. Film przedstawia sytuację w Demokratycznej Republice Konga – obserwacje są wstrząsające. Organizacje humanitarne rozdają żywność, ale większość ich budżetu pochłaniają wydatki na utrzymanie urzędników. Nawet Lekarze bez Granic czerpiš zyski z pracy w regionie, gdzie życie ludzkie nie ma żadnej ceny.

20.01.  Food, Inc.  (93 min.)

Amerykański przemysł spożywczy – pestycydy, genetyczna modyfikacja, zwierzęta hodowane w fatalnych warunkach i karmione paszą pełną chemicznych ulepszaczy. Liczy się ilość, nie jakość. Oto amerykańska rzeczywistość rynkowa. Producenci celowo ukrywają przed konsumentami informacje, dotyczące pochodzenia  produktów, składników  i procesów produkcji. Ludzie wciąż nie mogą uwierzyć, że jedzenie może być śmiertelną pułapką.  Film jest niczym terapia szokowa- pokazuje brutalnš prawdę o tym, co trafia na nasze stoły.

27.01.    Neonaziści- biała siła  (52 min.)

Cześć dzieciaki, rasizm jest fajny! – zagrożenie ze strony  neonazistów rośnie. Najwięcej materiałów propagandowych produkuje się w Skandynawii. Ze względu na łagodne  prawo jest to też idealne miejsce spotkań dla neonazistów z całej Europy. Członkowie organizacji Blood and Honour stawiają sobie za cel szkolenie młodych ludzi na bojowników narodowego socjalizmu. Urządzają spotkania i koncerty grup neonazistowskich – ze strony policji nic im nie zagraża.