Przyłączamy się do kampanii Blackout Europe

  • 28 April 2009

W związku z planem wprowadzenia tzw. Pakietu Telekomunikacyjnego, a w konsekwencji ograniczenia wolnego dostepu do internetu w całej Europie, przyłączamy się do ogólnoeuropejskiej kampanii Blackout Europe i wraz z Polską Partią Piratów obejmujemy patronat nad protestem, który odbędzie się  3 MAJA, o godzinie 12:00, w Warszawie na pl. Konstytucji.  Już 5 maja odbędzie się głosowanie w Parlamencie Europejskim. Polecamy godzinny wywiad jaki w związku z kampanią udzieliliśmy w Radiu Afera. Więcej informacji o kampanii, Pakiecie Telekomunikacyjnym, petycja do podpisania i przydatne linki:

W związku z planem wprowadzenia tzw. Pakietu Telekomunikacyjnego, a w konsekwencji ograniczenia wolnego dostepu do internetu w całej Europie, przyłączamy się do ogólnoeuropejskiej kampanii Blackout Europe i wraz z Polską Partią Piratów obejmujemy patronat nad protestem, który odbędzie się  3 MAJA, o godzinie 12:00, w Warszawie na pl. Konstytucji.  Już 5 maja odbędzie się głosowanie w Parlamencie Europejskim. Polecamy godzinny wywiadjaki w związku z kampanią udzieliliśmy w Radiu Afera. Więcej informacji o kampanii, Pakiecie Telekomunikacyjnym, petycja do podpisania i przydatne linki:

Brukselscy politycy postanowili ograniczyć nam dostęp do Internetu i podzielić go na tak zwane “pakiety”. Oznacza to:

– dostawcy Internetu będą mogli legalnie ograniczać liczbę stron jakie można przeglądać oraz będą mówić ci kiedy możesz korzystać z określonych usług.
– twoje prawo do dostępu i dodawania treści będzie mocno ograniczone.
– twoja wolność wypowiedzi zostanie mocno ograniczona
– odcinanie dostępu do Internetu “piratom” tak naprawdę nie ograniczy tego zjawiska – rozwiązaniem jest tylko obniżenie cen produktów komercyjnych
– dostęp do kultury, rozrywki, informacji, bezpłatnej komunikacji zostanie ograniczony – zwłaszcza osobom z mniej zasobnymi portfelami
– pod pretekstem kontroli nad przepływem muzyki, filmów, rozrywki zamiast kopiowania za darmo, ściągania i wymiany P2P- prawdziwą ofiarą będzie cały Internet, użytkownicy i demokratyczny, nieograniczony dostęp do informacji i dóbr kultury.

Więcej informacji: http://www.partiapiratow.org.pl/node/31

Zapisy te łamią podstawowe prawa zapisane w naszej konstytucji:
Art. 54. mówi:
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane(…)

To nie pierwsza próba ograniczania wolności w dostępie do Internetu – dzieje się to nie tylko w krajach takich jak Chiny, czy Korea Północna:
– rząd australijski próbuje kontrolować strony internetowe, które odwiedzać będą mogli jego obywatele: http://www.stopthecleanfeed.com/

– Unia Europejska nakazuje państwom członkowskim gromadzenie informacji o tym z kim kontaktują się ich obywatele:
http://orwell.blog.pl/archiwum/index.php?nid=14227693

– państwo chce poznać treść korespondencji internetowej Amerykanów:
http://www.fronda.pl/news/czytaj/rzad_sprawdzi_amerykanom_emaile._by_zylo_sie_lepiej

Podpisz petycję do polskich europarlamentarzystów na stronie:
http://stopcenzurze.wikidot.com/

Wyślij e-mail do europarlamentarzystów. Przykładowy email może wyglądać na tak:

Przykładowy temat: NIE dla Pakietu Telekomunikacyjnego
Przykładowy tekst: Proszę o uwzględnienie opinii Polaków i społeczności  internetowej i głosowanie  przeciwko nowemu prawu ograniczającemu dostęp do Internetu. Z poważaniem …

Lista Polskich Eurodeputowanych:
http://intereuropa.interia.pl/europarlament/news?inf=512509
http://www.laquadrature.net/wiki/Eurodeputes_PL

lub lista posłów komisji Parlamentu Europejskiego ITRE, pracującej nad poprawką:
http://www.laquadrature.net/wiki/MEPs_ITRE_am138

W sprawie transportu z Poznania, proszę o kontakt Małgorzatą Kamińską (609 310 665). Pozostałe miasta- do zobaczenia w Warszawie! Pamiętajmy- długich weekendów będzie jeszcze wiele, WOLNEGO INTERNETU ZA ROK MOŻE JUŻ NIE BYĆ!

audycja  w radio Afera (uwaga: 24 MB)

NR KONTA: 42 1020 4027 0000 1802 0358 6633