Start kampanii Klimat – teraz!

  • 8 October 2008

W środę 8 października, projekcją filmu “Niewygodna prawda” i wystawą plakatów Krzysztofa Marciniaka zaczynamy oficjalnie kampanię “Klimat – teraz!”, związaną z grudniową Konferencją Klimatyczną (COP-14) w Poznaniu. Film, prowadzony przez Ala Gore’a, przedstawia fakty dotyczące degradacji środowiska naturalnego, jest oskarżeniem wobec krótkowzroczności globalnych potęg. Plakaty związane są tematycznie z tym, co każdy z nas może zrobić, by spowolnić zniszczenia wywoływane przez naszą cywilizację.

COP-14 to największa i najważniejsza konferencja, jaka kiedykolwiek została zorganizowana w naszym kraju (!). Delegaci z całego świata podejmą (miejmy nadzieję) wiążące decyzje dotyczące zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń oraz innych regulacji dotyczących ochrony środowiska.

Nasza organizacja jest współorganizatorem wydarzeń “alternatywnych” w czasie Konferencji, w działaniach bierze udział wiele organizacji pozarządowych, ekologicznych i alterglobalistycznych z całego kraju, spodziewamy się też przyjazdu wielu aktywistów z zagranicy. Szczegóły działania omówimy na spotkaniu organizacyjnym dla wolontariuszy 15 października – 19.00, Infocafe, Al.Niepodległości 26 (P-ń).