TechKlub Poznań – podsumowanie półrocznych działań

  • 15 czerwca 2017

Od października 2017 roku Stowarzyszenie Lepszy Świat jest parterem lokalnym TechKlub Poznań. Sieć TechKlubów to inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pt. „Nowe Technologie Lokalnie”. Ich koordynatorem jest Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.  Więcej o TechKlubach na: www.techklub.pl.

W Poznaniu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, w ramach projektu, odbyły się następujące spotkania:

04.01. Networking biznesowy w praktyce
Podczas spotkania poćwiczyliśmy m.in. elevator pitch, czyli przedstawienie siebie i swojej oferty w czasie tak krótkim, jak przejazd windą. Była to okazja na porozmawianie o narzędziach typu LinkedIn oraz innych metodach rozwijania cennych kontaktów.

01.02. Sztuczna inteligencja
Lutowy TechKlub był okazją do poznania przyszłości z istniejącą obok nas sztuczną inteligencją. Dowiedzieliśmy się, czym różni się słaba sztuczna inteligencja od silnej. Poznaliśmy niektóre jej zastosowania, uświadamiając sobie, gdzie już obecnie nam pomaga.

01.03. Wikipedia w edukacji
Podczas spotkania dowiedzieliśmy jak działa Wikipedia, jakie są jej zasady i jak to jest, że może być wiarygodnym źródłem wiedzy, a także jakie zmiany technologiczne i społeczne przyniosła oraz jak zmieniła sposób dystrybucji i organizacji wiedzy.

05.04. Innowacje technologiczne
Spotkanie przyniosło nam odpowiedź na takie pytania jak: Dlaczego podczas wdrażania innowacji nie wystarczy tylko bycie kreatywnym? Jakie umiejętności musi posiadać lider i firma, aby innowacyjność mogła się rozwinąć? Dlaczego innowacje skutkują często nieoczekiwanymi problemami i co się z tym wiąże?

25.05. Blogowanie z Janina Daily

W ramach wydarzenia spotkaliśmy się z Janiną, która powiedziała na czym polega praca blogera/ki (sama ma ponad 37 tysięcy followersów, licząc tylko FB!), od czego zacząć swoją przygodę z blogowaniem.

Przed nami przerwa wakacyjna. Wracamy w październiku!