V URODZINY STOWARZYSZENIA

  • 12 March 2010

W piątek 12 marca w poznańskim klubie Blue Note świętowaliśmy V rocznicę rejestracji naszego Stowarzyszenia. Mimo bardzo krótkiego, niezależnego od nas okresu promocji imprezy i bardzo kiepskiej pogody, która uniemożliwiła przybycie części starszych członków Poznańskiego Banku Czasu przez 5 godzinną imprezę przewinęło się ponad 200 osób:) Poza naszymi sympatykami, aktywistami i wolontariuszami z Poznania, Chełmży i Ostrowa Wlkp. nie zabrakło przedstawicieli współpracujących z nami organizacji pozarządowych, firm i instytucji:) Urodzinom towarzyszył koncert “Muzycy przeciwko rasizmowi” dofinansowany przez Urząd Miasta Poznania- zagrały na nim zespoły: Masala Soundsystem, Babilon i Mikołaj Budniak Quintet.

V URODZINY STOWARZYSZENIA !

Masala – to unikatowy kolektyw, który przekraczając wszelkie granice łączy brzmienia tradycyjnych, orientalnych instrumentów i technik wokalnych, nowoczesną elektronikę i “połamane”, klubowe rytmy oraz środki wyrazu charakterystyczne dla wielkomiejskiej kultury ulicznej takie jak turntablism czy zaangażowany społecznie MC’ing. Za sprawą członków zespołu, te na pozór całkowicie odległe elementy okazują się doskonale ze sobą współgrać, a na ich skrzyżowaniu powstaje utrzymana na najwyższym poziomie, niepowtarzalna muzyka…

Babilon – powstał w 2003 roku w Poznaniu. Od 2008 roku zespół działa w małym trzyosobowym składzie, niewielkim ale bardzo energetycznym. Aktualnie Babilon przedstawia na koncertach projekt Alterwizje – koncert punkrockowy połączony z prezentacją filmów-wizualizacji własnej produkcji na dużym ekranie. Na całość projektu Alterwizje składają się również opowiadania zainspirowane piosenkami Babilonu – połączone w całość postacią głównego bohatera, poety – włóczęgi – podróżnika. Wszystko to znajdzie się wkrótce na płycie Alterwizje, która będzie zawierała zarówno koncertowe wizualizacje jak i studyjne nagrania piosenek, zarejestrowane jesienią 2009r.

Mikołaj Budniak Quintet : Osoba oraz muzyczne dokonania zmarłego przed siedmioma laty, wybitnego polskiego kontrabasisty Andrzeja Cudzicha stały się inspiracją dla młodych ‘wilków’ polskiej sceny jazzowej. Pod egidą Mikołaja Budniaka powstał zespół kontynuujący myśl twórczą Cudzicha a przede wszystkim prezentujący jego kompozycje oraz własne aranże tychże. Mikołaj Budniak, sprawca tego przedsięwzięcia, to absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, klasa kontrabasu), znany poznańskiej publiczności jako współtwórca i basista zespołu The Conception.