Wystawa zdjęć z Nepalu oraz aukcja charytatywna

  • 20 June 2016

Maciej Pastwa i Sylwia Jędernalik, wolontariusze poznańskiego Stowarzyszenia „Lepszy Świat”, przez siedem miesięcy przebywali w Nepalu koordynując projekt odbudowy szkoły w wiosce Bakrang-6. Po 169 dniach oczekiwania i walki z nepalską biurokracją otrzymali pozwolenie na budowę, którą rozpoczęli w maju 2016 roku. Ze względu na niewydolne działania urzędów, problemy z materiałami budowlanymi oraz ulewne deszcze, które uniemożliwiały transport materiałów do wioski na terenie górzystym, wolontariusze wstrzymali projekt na okres pory monsunowej. 15 czerwca 2016 roku Sylwia wraz z Maciejem powrócili do Polski, a wznowienie budowy planują na listopad 2016 roku.

 Niestety ze względu na ciężką sytuację ekonomiczną Nepalu, kryzys paliwowy i wzrost cen wszystkich materiałów budowlanych – koszty projektu budowy szkoły przekraczają fundusze uzyskane do tej pory przez Stowarzyszenie „Lepszy Świat”. Według obliczeń wykonanych przez zespół inżynierów w Nepalu koszt szkoły o powierzchni 600m2 (dwa poziomy, dwa tarasy, 8 sal lekcyjnych) wyniesie 143 tys. dolarów.

 Maciej z Sylwią wrócili zatem do Polski, aby uzbierać brakujące fundusze, a tym samym ofiarować nepalskim dzieciom bezpieczną szkołę i odpowiednie warunki do nauki.

 23 czerwca 2016 roku o godzinie 19:00 na ulicy Świętosławskiej w Poznaniu rozpocznie się plenerowa wystawa zdjęć z Nepalu, wykonanych przez poznańską podróżniczkę i fotografkę Marię Magdalenę Kwiatkiewicz. Tego samego dnia o godzinie 20:00 w Scenie na Piętrze (Estrada Poznańska, ul. Masztalarska 8) odbędzie się aukcja charytatywna, na której licytowane będą tradycyjne nepalskie rzeźby, maski i biżuteria, przywiezione przez Sylwię i Macieja prosto z Nepalu. Na licytacji będzie można także nabyć zdjęcia Marii Magdaleny Kwiatkiewicz.

Całość funduszy zebranych podczas licytacji zostanie przekazana na cel budowy szkoły w wiosce Bakrang-6 w dystrykcie Gorkha.

 Fundusze w dalszym ciągu zbierane są także poprzez specjalnie wydzielone subkonto Stowarzyszenia „Lepszy Świat”: Citi handlowy 26 1030 0019 0109 8503 3000 6755

 Wszystkich serdecznie zapraszamy na wystawę i licytację, które odbędą się 23 czerwca 2016 roku. Tego dnia Sylwia i Maciej opowiedzą o 7 miesiącach spędzonych w Nepalu, a także odpowiedzą na wszelkie pytania.