co nas łączy?

„Co nas łączy?” to oferta skierowana do poznańskich szkół podstawowych. We współpracy z wolontariuszami przebywającymi w nepalskiej szkole w Bakrang-6 (FB Widok na Nepal), którą pomogliśmy wybudować w latach 2015 – 2017 (więcej o akcji „Budujemy szkołę w Nepalu” tutaj ) stworzyliśmy projekt z zakresu komunikacji międzynarodowej, który w interesujący i ciekawy sposób poszerza zakres zajęć szkolnych z edukacji globalnej.


WIELOKULTUROWO I RÓŻNORODNIE
Z poznańskimi i nepalskimi uczniami będziemy poruszać takie zagadnienia jak rola i znaczenie różnic kulturowych, formy i metody komunikowania się z osobami z innych krajów, migracje oraz ich skutki i konsekwencje, wykluczenia społeczne oraz zbieranie informacji ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń płynących z fake newsów. Osoby bezpośrednio zaangażowane w odbudowę szkoły opowiedzą o zwyczajach, kulturze i codziennym życiu dzieci w Nepalu. Kulminacyjny etap projektu przypadnie w trakcie trwania Tygodnia Edukacji Globalnej i zakończy się wzajemnym poznaniem się rówieśników z Poznania i Bakrang – 6, oraz warsztatami, podczas których obie strony stworzą dla siebie, na podstawie zdobytych wcześniej wiadomości i umiejętności, komunikaty.
„Co nas łączy?” to projekt o wielokulturowości. Jego zadaniem jest pokazanie dzieciom i młodzieży świata jako miejsca ciekawego, różnorodnego i otwartego na wszystkie te sprawy, które niezależnie czy nas różnią czy łączą, zawsze są niezwykle intersujące.


DLA KOGO?
Zapraszamy do współpracy cztery poznańskie szkoły podstawowe. Projekt przygotowany jest dla dzieci w wieku 10 – 12 lat, czyli 4. – 6. klasa. Każda szkoła będzie współpracowała z wybraną klasą w Bakrang-6 z możliwością kontynuowania tej znajomości po oficjalnym zakończeniu projektu. Dzięki dofinansowaniu z budżetu Rady Miasta udział w projekcie jest bezpłatny.

KTO?
Nasi edukatorzy mają duże doświadczenie zarówno w pracy z młodzieżą jak i w prowadzeniu zajęć i spotkań mówiących o różnorodności, wykluczeniach czy komunikacji międzykulturowej. Ze względu na dotychczasową działalność edukacyjną, ale również spore doświadczenie we współpracy ze środowiskami i organizacjami działającymi na rzecz wzmacniania międzykulturowego dialogu, nasi edukatorzy będą mogli podzielić się z uczniami swoimi dotychczasowymi doświadczeniami i wiedzą z tego zakresu.

Więcej informacji:
Joanna Spychała e-mail: wspolpraca@lepszyswiat.org.pl, tel. 664056781

Projekt „Co nas łączy?” jest realizowany w okresie 16.09. – 31.12.2019 rok. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera