Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

From Poznań With Love. Poznań Pisze Listy

18 Grudzień, 2016 godz. 12:00 - 18:00

Kilkadziesiąt tys. uchodźców przebywa w Grecji. Ich sytuacja jest dramatyczna – utknęli w obozach, z których większość jest nieprzygotowana na nadchodzącą zimę. Nic nie wskazuje na to, żeby miało się to szybko zmienić. Granice pozostają zamknięte, a obozy, które miały być tymczasowym przystankiem na drodze do bezpiecznego życia, zamieniają się dla wielu rodzin w miejsce stałego pobytu.

Chcemy pomóc mieszkańcom obozu w Nea Kavala w którym, w nieogrzewanych kontenerach, mieszka ok. 800 osób, w tym ok. 50% dzieci.

Działanie From Poznan With Love jest dwutorowe: zbieramy fundusze na zakup podstawowych produktów spożywczych oraz organizujemy akcję pisania listów, które przekażemy rodzinom i samotnym mieszkańcom obozu.
Jak działamy? To trzy proste kroki:

1. Napisz kilka zdań, które będą próbą nawiązania kontaktu oraz wyrażenia wsparcia i solidarności z adresatami. Napisz jak masz na imię, zapytaj o hobby, ulubioną potrawę, czy drużynę piłkarską. Opowiedz o sobie. List może być napisany po angielsku lub arabsku; jeśli masz możliwość napisania tylko po polsku – nie martw się, pomożemy Ci go przetłumaczyć. Dzieci mogą przygotować rysunek, który rodzice dołączą do swojego listu.

2. Przygotuj kopertę ze swoim nazwiskiem i adresem oraz pustą kartkę – rodzina lub osoba, która otrzyma od Ciebie list, będzie mogła odpisać!

3. Przygotowany list, pustą kartkę i zaadresowaną do siebie kopertę włóż w jedną kopertę i przynieś 18 grudnia (niedziela) w godz. 12.00-18.00 do Klubokawiarnia Meskalinalina. Na miejscu pomogą Ci wolontariuszki From Poznan With Love. Gotowe! :)
Wszystkie listy zostaną przekazane mieszkańcom obozu pod koniec grudnia.
Odbiór listu od rodziny z Nea Kavala będzie możliwy w drugiej połowie stycznia.

Szczegóły

Data:
18 Grudzień, 2016
Czas:
12:00 - 18:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Klubokawiarnia Meskalina
Stary Rynek 6
Poznań,

Organizator

From Poznań with love