Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Polsko-Jemeńska Wyprzedaż Garażowa

17 Czerwiec, 2018 godz. 12:00 - 17:00

To już 5. edycja Poznańskiej Garażówki!

Zapraszamy na charytatywną wyprzedaż ciuchów, butów, książek, płyt, komiksów i wszelkich drobiazgów, które niepotrzebne jednym, mogą przydać się drugim. Przejrzyj szafy, pawlacze i garaże. To dobra okazja, żeby dać nowe życie starym przedmiotom, i to w słusznej sprawie. Będą też rękodzieło, ciasta, lemoniada, koszulki, torby oraz bilety na spektakle i koncerty, którymi podzielą się artystki, wydawnictwa, restauratorzy i instytucje kultury.

Wesprzyj mieszkańców Jemenu, których kraj jest od lat ogarnięty wojną. Wszystkie zebrane w ramach publicznej zbiórki środki zostaną wydane na pomoc medyczną.

Nie możesz pojawić się na Poznańskiej Garażówce?
Wesprzyj akcję i wpłać darowiznę na konto:
14 1030 0019 0109 8530 0044 4713
(Stowarzyszenie Lepszy Świat), z dopiskiem: Darowizna – Jemen.
______________________________________________________

„Dlaczego chcemy pomóc ludziom w Jemenie? Mamy ku temu powody czysto ludzkie jak i historyczne. Matki w Jemenie widząc jak ich dzieci głodują, cierpią tak samo jak inne matki świata, które nie mogą ulżyć w bólu swoim dzieciom. Dzieci w Jemenie mają takie samo prawo do edukacji i zabawy jak wszystkie inne dzieci na świecie. Z czyjej winy nad ich głowami zamiast latawców latają drony? Ludzie w Jemenie mają prawo do opieki medycznej tak samo jak ludzie na całym świecie. Epidemia cholery, która obecnie tam panuje zamienia dzieci w sieroty i odbiera dzieci rodzicom. Ludzie w Jemenie odczuwają głód tak samo jak wszyscy inni ludzie.
Tutaj w Polsce dobrze wiemy, co znaczy żyć pod ciągłymi nalotami bombowców. Tutaj w Polsce wiemy, jak to jest cierpieć głód w trakcie wojny. Tutaj w Polsce wiemy, jak to jest widzieć swoich bliskich ginących od kul i bomb. Wiemy, jak to jest tracić dzieci, małżonków, rodziców i przyjaciół. Żyjemy w kraju, w którym niemal każde miejsce niesie ze sobą tragiczną historię tego, co działo się niecałe 80 lat temu.
Mając to całe doświadczenie i zwykłe poczucie człowieczeństwa wierzę, że wyciągnięcie pomocnej ręki do tych, którzy cierpią, a o których niestety się dziś nie mówi, będzie dla nas czymś prostym i naturalnym. Powinniśmy być wystarczająco dojrzali i mądrzy by wiedzieć, że nasz dobrobyt i nasza wolność jest niekompletna bez wolności i dobrobytu innych ludzi.”
_____Jemeńczyk, mieszkaniec Poznania, działacz na rzecz lokalnej społeczności, przybliżający kulturę i tradycje swojego rodzinnego kraju.

Szczegóły

Data:
17 Czerwiec, 2018
Czas:
12:00 - 17:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

pl. Wolności, Poznań