Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Poznańska Garażówka na rzecz uchodźców/czyń z ateńskiej Notary

22 Kwiecień, 2018 godz. 12:00 - 16:00

Zapraszamy poznaniaków i poznanianki na 4. edycję charytatywnej wyprzedaży ciuchów, butów, książek, płyt i wszelkich drobiazgów, które zalegają nam w domach. Tym razem zebrane środki przekażemy na utrzymanie Notary – oddolnego centrum dla uchodźców i uchodźczyń w Atenach, gdzie mieszka ponad 100 osób. To dla nich tymczasowy dom, bez strażników i drutów kolczastych. Zaspokaja podstawowe potrzeby: schronienia, jedzenia, pomocy medycznej i zamieszkania w godnych warunkach. Pieniądze wydamy na: renowację budynku, remont kanalizacji, jedzenie, pomoc prawną, książki dla dzieci, artykuły higieniczne i lekarstwa.

Chcesz wziąć udział w garażówce i pozbyć się zbędnych rzeczy?
To dobra okazja, żeby dać im nowe życie i jednocześnie wesprzeć organizacje działające na rzecz uchodźców i uchodźczyń.
Masz coś do sprzedania? > Wyślij zgłoszenie na: garazowka.poznan@gmail.com
Czekamy do 16. kwietnia – liczba miejsc ograniczona!
Chcesz coś kupić? > Po prostu przyjdź!
————————–————————–———–

Więcej o sytuacji w Notarze

Dzień po dniu tysiące ludzi próbuje wydostać się ze strefy wojny, przekraczając granice Turcji i Grecji. Pokonując trudne warunki na morzu muszą zmagać się nie tylko z przemytnikami, ale i ochroną Frontexu (agencji unijnej, która m.in. używa dronów bezzałogowych do ostrzeliwania granic i ludzi). Później, najczęściej trafiają do obozów, które przypominają więzienia i uruchamiają traumy.
Aby to zmienić i okazać solidarność wobec uchodzców i migrantów w 2015 roku aktywiści otworzyli pierwsze, po tzw. „kryzysie uchodźczym” oddolne centrum w Atenach, przy ulicy Notara 26, zaspokając ich podstawowe potrzeby jak: schronienie, jedzenie, pomoc medyczna i możliwość zamieszkania w godnych, nieobozowych warunkach. Notara jest miejscem gdzie mieszka ponad 100 osób, z różnych części świata i to oni wspólnie je tworzą. Notara jest tymczasowym domem, bez strażników i drutów kolczastych. Pokazując, że alternatywa wobec więziennych warunków i namiotów jest możliwa! Notara jest tylko częścią długiej i ciężkiej podróży.

Razem możemy wzmocnic nasza solidarnosc dla uchodzcow i imigatantow, by zbudowac nasza wspolna wizje przyszlosci. Sprawmy, zeby ta odyseja przetrwania stala sie podroza w strone wolnosci.
Pieniądze zbieramy na: utrzymanie miejsca – renowacje budynku i hydraulika – konieczność remontu kanalizacji, jedzenie, pomoc medyczną, pomoc prawną, książki dla dzieci w języku arabskim, farsi, artykuły higieniczne, lekarstwa.

Szczegóły

Data:
22 Kwiecień, 2018
Czas:
12:00 - 16:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Pawilon
ul. Ewangelicka 1
61-856 Poznań,

Organizatorzy

Stowarzyszenie „Lepszy Świat”
From Poznań with love
Fundacja Malta
Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów
Humans of Aleppo