Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Proces grupowy: Przemysłowy Chów Zwierząt

21 November, 2019 godz. 18:00 - 19:30

Zjadamy naszą planetę. Zmierzamy wszyscy w stronę zagłady, ciągnąc za sobą większość żywych organizmów na Ziemi. Cierpienie zwierząt hodowanych dla zaspokojenia naszych wyolbrzymionych potrzeb jest niewyobrażalne. Może jednak taka jest właśnie kolej rzeczy, abyśmy korzystali z dobrodziejstw naszej planety oraz organizmów je zamieszkujących? – jak świat światem ekspansja jednych gatunków odbywała się kosztem innych. A kryzys klimatyczny? – na pewno wymyślimy coś, żeby i temu zaradzić, jakoś rozwiązać ten problem.
Zapraszamy na kolejny z cyklu procesów grupowych: pogłębionej o pracę z rolami, ruchem i snami dyskusji nad ważnymi sprawami.

A więc, jeśli:
– obchodzi Cię temat hodowli zwierząt;
– a może studiujesz albo interesujesz się psychologią i chcesz zobaczyć w jaki sposób pracuje się narzędziami psychologicznymi nad zagadnieniami społecznymi?
Zapraszamy!

Warsztat odbędzie się w czwartek, 21 listopada, w godzinach 18-19.30 w pracowni Moc Poznania na ul.Jackowskiego 13/6 . Treść jest nagrywana w celach szkoleniowych, superwizji. Udział jest bezpłatny, ale prosimy o wcześniejsze zgłoszenia:

email: stowarzyszenie@lepszyswiat.org.pl
lub telefonicznie/sms: 692 889 010 (Maciej Gendek)
************
PROCES GRUPOWY – CO TO TAKIEGO?
To spotkania, na których mniejsza/większa grupa z pomocą facylitatora pracuje nad ważnymi dla niej zagadnieniami. Można na nich szukać pogłębionych rozwiązań problemów za pomocą rozmaitych technik, m.in.: praca z różnymi rolami (np. lider społeczności, ktoś kto się angażuje/nie angażuje, rząd, itp.), praca z ruchem, poprzez dźwięki. Generalnie chodzi o to, żeby we wszystkich kwestiach istotnych z punktu widzenia grupy, społeczności jak najlepiej poczuć w sobie różne punkty widzenia i z tą świadomością próbować wypracowywać rozwiązania.

FACYLITATOR PROCESU GRUPOWEGO – KTO TO TAKI?
To osoba dbająca o to, żeby proces grupowy – cokolwiek będzie się w jego trakcie działo: pogłębiona dyskusja, wchodzenie w różne role – przebiegał naturalnie, dobrowolnie. Jego rolą jest dokładnie “facylitowanie” czyli “ułatwianie” tego procesu.
W naszych procesach grupowych facylitatorem jest Maciej Gendek – psycholog, psychoterapeuta, współpracujący z różnymi grupami i organizacjami. Posiada dyplom facylitacji konfliktów i zmiany organizacyjnej – MACF nadany przez Process Work Institute w Portland, USA.

Metoda procesu grupowego wywodzi się z Psychologii Zorientowanej na Proces – nurtu pracy z ludźmi, który Maciej studiuje w Instytucie Psychologii Procesu w Warszawie i tam też superwizuje swoją pracę zarówno z grupami, jak i z klientami indywidualnymi:
http://processwork.pl/

Zapraszamy serdecznie :)

Details

Date:
21 November, 2019
Time:
18:00 - 19:30
Event Category:

Venue

Moc Poznania na ul.Jackowskiego 13/6

Organizer

Stowarzyszenie “Lepszy Świat”