Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Projekcja filmu: Polyland (prapremiera)

14 Październik, 2017 godz. 21:00 - 22:30

From Poznan With Love, Fundacja Malta, Stowarzyszenie Lepszy Świat i Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów zapraszają poznaniaków i poznanianki na prapremierę filmu Polyland.

Po roku badań, roku filmowania i roku montażu, z przyjemnością chciałybyśmy, wraz z oranizatorkami i organizatorami wydarzeń w ramach Dni Solidarności z Uchodźcami w Poznaniu zaprosić Was na przedpremierę filmu Polyland.

Polyland oddaje głos trzem silnym bohaterkom pochodzącym z trzech różnych mniejszości w Polsce; skupia się na przedstawieniu niuansów bycia czarnoskórą, muzułmanką albo członkinią społeczności LGBTQ+ w jednym z najbardziej homogenicznych krajów coraz bardziej prawicowej Europy.
Wszystkie trzy kobiety sportretowane w Polyland urodziły się w Polsce i mieszkają we Wrocławiu. Ania, Miriam i Elmelda chcą być usłyszane; nie jako „te inne”, ale jako reprezentanki polskiego społeczeństwa. Film pokazuje ich wysiłki, które obejmują między innymi tworzenie grup wsparcia, organizowanie protestów, udzielanie wywiadów w lokalnej telewizji. Wszystko wydaje się iść w dobrą stronę, a kobiety wierzą, że idea liberalnego społeczeństwa jest osiągalna, aż do momentu nagłej zmiany na polskiej scenie politycznej, która rozbija ich nadzieje. Osadzony w jednym mieście, Polyland przygląda się makro-problemom multikulturalizmu, dyskryminacji i odrodzenia populizmu na mikropoziomie. Jednocześnie w szerszym kontekście, historia Elmeldy, Miriam i Ani odzwierciedla wiele innych historii rozgrywających się na całym świecie.

Trailer filmu:
https://vimeo.com/157570506

Wydarzenie organizowane w ramach Dnia Solidarności z Uchodźcami – więcej o inicjatywie na stronie: http://solidarnizuchodzcami.pl/.

Szczegóły

Data:
14 Październik, 2017
Czas:
21:00 - 22:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/477612142619811

Miejsce

Kino Muza, Poznań

Organizatorzy

Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów
Fundacja Malta
From Poznań with love
Stowarzyszenie „Lepszy Świat”