Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Szkolenie: Rola potrzeb i uczuć w pracy z podopiecznym

26 Październik, 2015 godz. 17:00 - 20:00

Zapraszamy na pierwsze po wakacjach szkolenie dla wolontariuszy projektu „Wolontariat z MOPR w poznańskich rodzinach”. Spotkanie będzie dotyczyć roli potrzeb i uczuć w pracy z podopiecznym.
Kilka słów od prowadzącej:
Pragnę Państwa zaprosić do udziału w spotkaniu dedykowanym głównie pracy z potrzebami i uczuciami. Często wydaje nam się, że dobrze siebie znamy i mamy tzw. kontakt ze sobą, a także wysoką samoświadomość. Jednakże w moim prywatnym życiu, a także podczas pracy z ludźmi, na kolejnych spotkaniach czy szkoleniach, nieustannie obserwowałam, jak ludziom trudno jest „poczuć”, przeżyć, uświadomić sobie swoje własne uczucia, prawidłowo je nazwać i wyrazić.
Wynikać może to z wielu powodów: specyfiki temperamentu, wychowania, tradycji rodzinnych, społecznych, a nawet kulturowych. Jednakże w jakimkolwiek kraju byśmy żyli, jakąkolwiek mielibyśmy osobowość – jedno jest pewne: WARTO być „w kontakcie” ze swoimi uczuciami oraz potrzebami, WARTO nauczyć się te potrzeby definiować, kierować do innych oraz zadbać o ich realizację, WARTO w codziennych kontaktach z ludźmi, w tym także z podopiecznymi, mieć świadomość przeżywanych uczuć, obserwować i mieć szacunek do uczuć drugiego człowieka oraz realizować potrzeby swoje, przy jednoczesnym poszanowaniu potrzeb innych.
Na zajęciach przyjrzymy się swoim potrzebom i uczuciom, co będzie bezsprzecznie pomocne, a wręcz kluczowe we współpracy z podopiecznymi. Jeżeli my sami będziemy świadomi swoich uczuć oraz potrzeb i będziemy umieli o nie zadbać, to właśnie takiej postawy nauczą się od nas dzieci. Rezultaty, gwarantuję, będą zdumiewające. Serdecznie zapraszam.
Zapisy/więcej informacji: Tomasz Dąbrowski, wolontariat@lepszyswiat.org.pl.

Szczegóły

Data:
26 Październik, 2015
Czas:
17:00 - 20:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Lepszy Świat
Roosevelta 5
Poznań,

Organizator

Stowarzyszenie „Lepszy Świat”