Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spacer | Śladami poznańskich religii

12 Październik, 2019 godz. 12:00 - 15:00

❖ Spacer: Śladami poznańskich religii i lokalnej międzykulturowości

Poznań jeszcze na początku XX wieku był miastem wielu wyznań. W tym wielokulturowym miejscu, żyli m.in. katolicy, luteranie, kalwini oraz wyznawcy Mojżesza. I wojna światowa położyła temu kres i Poznań stał się miastem jednolitym wyznaniowo. Współistnienie wielu religii w naszym mieście nie zawsze przebiegało pokojowo. Na szczęście byli i tacy, którzy wspierali nauczanie w duchu ekumenizmu…

W ramach Przestrzeni Sacrum zapraszamy na wycieczkę, podczas której odkryjemy miejsca dawnego kultu religijnego. Wiele z nich już dzisiaj nie istnieje i trudno odszukać ślady, wskazujące na ich sakralny charakter. Podczas spaceru zostaną pokazane archiwalne zdjęcia, dzięki którym łatwiej powrócimy do Poznania sprzed lat.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wyciecze zapraszamy na spotkanie o godz. 12:00, na skrzyżowaniu ulic Dominikańskiej i Szewskiej – przed Kościołem Rzymskokatolickim Pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Pocieszenia. Wycieczka potrwa ok. 3 godzin.

Spacer jest bezpłatny i nie obowiązują na niego wcześniejsze zapisy!

❖ Wydarzenie finansowane jest z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a patronat nad nim objął Prezydent Miasta Poznania, Pan Jacek Jaśkowiak oraz Młodzieżowa Rada Miasta Poznania.

Szczegóły

Data:
12 Październik, 2019
Czas:
12:00 - 15:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

ul. Szewska 18A

Organizator

Stowarzyszenie „Lepszy Świat”