Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Świąteczna Wyprzedaż Garażowa

9 December, 2017 godz. 12:00 - 18:00

Zapraszamy na Świąteczną Wyprzedaż Garażową na rzecz uchodźców i uchodźczyń na wyspie Lesbos, tym razem w ramach 6. Targów Sztuki UAP.

Swoimi dobrami podzielą się z nami artyści i rękodzielnicy, usługodawcy, wydawnictwa, restauratorzy i instytucje kultury. Do upolowania: rękodzieło, książki, płyty, torby, koszulki, bilety na spektakle i koncerty, wypieki a także bony na warsztaty rękodzielnicze, kulinarne, masaże, usługi fryzjerskie i wiele innych pomysłów na prezent. A dla spragnionych – pyszna kawa i grzane wino!

Sprzedając i kupując będziemy wspierać uchodźczynie i uchodźców przebywających na greckiej wyspie Lesbos (więcej info poniżej). Zimą nasza pomoc jest im szczególnie potrzebna!

Jak się zaangażować?

Tworzysz, prowadzisz warsztaty, oferujesz usługi i chcesz nam dać coś od siebie? Prześlij zgłoszenie do 6. grudnia na adres: garazowka.poznan@gmail.com

Chcesz coś kupić? Po prostu przyjdź!

Nie możesz pojawić się na Poznańskiej Garażówce? Wesprzyj akcję i wpłać darowiznę na konto:
14 1030 0019 0109 8530 0044 4713 (Stowarzyszenie Lepszy Świat) z dopiskiem “Grecja”

Róbmy dobro razem!

Pod koniec 2015 roku kiedy został ogłoszony tzw. „kryzys migracyjny”, świat obiegły informacje i zdjęcia z wyspy Lesbos pokazujące sterty piętrzących się kamizelek i kół ratunkowych, opuszczone przy nabrzeżu łódki i przebite pontony.

Lesbos to jedno z głównych miejsc, do którego docierali i nadal przybywają uchodźcy korzystający ze szlaku śródziemnomorskiego. Wiele osób ginie po drodze w Morzu albo dociera już nie żyjąc.
Aktualnie sytuacja na wyspie osiąga punkt krytyczny. W kilku ośrodkach przyjmujących uchodźców przebywa obecnie ponad 8 000 osób, czyli czwarta część populacji wyspy, z czego około 1 500 – w tym setki małych dzieci – mieszka w namiotach. Zima może przynieść nowy kryzys humanitarny.
Na 20 listopada burmistrz wyspy ogłosił strajk generalny. Skrajnie trudna sytuacja sprawia, że mieszkańcy wyspy protestują wspólnie z uchodźcami.

Zebrana podczas Wyprzedaży suma zostanie spożytkowana przez naszego wolontariusza w porozumieniu z organizacją One Happy Family i umożliwi, w zależności od bieżących potrzeb, zakup środków higienicznych, odzieży zimowej czy żywności dla uchodźców i uchodźczyń tam przebywających.

Aktualne informacje o naszych działaniach w Poznaniu: facebook.com/FromPoznanWithLove

mieszkańcy i mieszkanki Poznania
Humans of Aleppo
From Poznan With Love
Festiwal Malta
Lepszy Świat
Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów

Details

Date:
9 December, 2017
Time:
12:00 - 18:00
Event Category:
Event Tags:

Venue

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 29

Organizers

Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów
Fundacja Malta
Stowarzyszenie “Lepszy Świat”
From Poznań with love
Humans of Aleppo