Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

TechKlub Poznań: Sztuczna inteligencja

1 Luty, 2017 godz. 18:00 - 20:00

Sztuczna inteligencja wychodzi z murów uczelni. Na szczęście na razie jeszcze nie sama :) Zdecydowanie przestała być już domeną naukowców, możemy obserwować ją dookoła nas.

Zachwyca nas swoimi efektami w aplikacjach typu Prisma. Pojawia się też coraz częściej w filmach. Czy scenariusze z Ex Machina i Westworld są bliskie spełnieniu? Jakie zawody wyeliminuje sztuczna inteligencja? Nad czym pracują obecnie naukowcy i jakie problemy napotykają na drodze? Dowiemy już 1 lutego!

Lutowy TechKlub będzie okazją do poznania tematu i zajrzenia w przyszłość z istniejącą obok nas sztuczną inteligencją. Umożliwimy Wam porozmawianie z nią. Na prezentacji dowiemy się, czym różni się słaba sztuczna inteligencja od silnej. Poznamy niektóre jej zastosowania, uświadamiając sobie, gdzie już obecnie nam pomaga.

Zobaczymy też, jak technologia czerpie inspiracje z biologii na przykładzie algorytmów genetycznych. Poznamy test Turinga i Metaforę Akwarium. Zrozumiemy też, dlaczego naukowy świat wstrzymał oddech, gdy w zeszłym roku komputer wygrał w Go z najlepszym wśród ludzi. Będzie również okazja do wspólnego eksperymentu losowego. Zarezerwowaliśmy sporo czasu na pytania, a nawet dłuższą dyskusję.

Zapraszamy w środę 1 lutego o godz. 18.00. Spotkamy się w Nowej Czytelni (przy ul. Św. Marcin 69).

Wstęp jak zwykle bezpłatny. Do zobaczenia!

Więcej o TechKlub: http://sektor3-0.pl/techkluby/

Szczegóły

Data:
1 Luty, 2017
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Nowa Czytelnia, ul. Św. Marcin 69

Organizator

TechKlub Poznań