Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wypalenie aktywisty/ki-bądź zmianą, jaką chcesz widzieć w świecie

23 Maj, 2019 godz. 18:00 - 19:30

Jeżeli działasz społecznie, obchodzą cię problemy otaczającego nas świata i jednocześnie:
– jesteś sfrustrowany / sfrustrowana realiami w jakich przyszło obecnie funkcjonować organizacjom pozarządowym;
– trudno jest ci pogodzić działalność społeczną z życiem prywatnym oraz koniecznością godziwego zarabiania na życie;
– jesteś ostatnio zdezorientowany / zdezorientowana co do kierunku jaki powinny obrać Twoje działania i/lub Twoje życie;
– jesteś zmęczony / zmęczona, odczuwasz dużo frustracji, bezsilności i być może czujesz się osamotniony / osamotniona w swoich działaniach.

Zapraszamy na cykl wspólnych spotkań, pogłębionych dyskusji w formie procesu grupowego. Dzięki nim łatwiej będzie Ci odnaleźć nowe pokłady energii i kreatywności oraz lepiej zrozumieć targające Tobą niekiedy konflikty wewnętrzne.
Spotkania przeznaczone są dla osób aktywnie zaangażowanych w działalność społeczną: pracowników fundacji / stowarzyszeń, koordynatorów, wolontariuszy, nieformalnych aktywistów – ambasadorów lepszego jutra.

Spotkanie odbędzie się 23.05. w godz. 18:00 -19:30 w Centrum Bukowska, ul. Bukowska 27/29, Poznań.

Prowadzący, facylitator: Maciej Gendek – psycholog, psychoterapeuta, posiada dyplom facylitacji konfliktów i zmiany organizacyjnej – MACF nadany przez Process Work Institute w Portland, USA. Od wielu lat pracuje z ludźmi, prowadzi warsztaty i szkolenia dla organizacji pozarządowych.
Można uczestniczyć w pojedynczych sesjach. Spotkania są nagrywane w celach szkoleniowych.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, ale prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres: stowarzyszenie@lepszyswiat.org.pl.
Zapraszamy serdecznie :)

************
PROCES GRUPOWY – CO TO TAKIEGO?
To spotkania, na których mniejsza/większa grupa z pomocą facylitatora pracuje nad ważnymi dla niej zagadnieniami. Można na nich szukać pogłębionych rozwiązań problemów za pomocą rozmaitych technik, m.in.: praca z różnymi rolami (np. lider społeczności, ktoś kto się angażuje/nie angażuje, rząd, itp.), praca z ruchem, poprzez dźwięki. Generalnie chodzi o to, żeby we wszystkich kwestiach istotnych z punktu widzenia grupy, społeczności jak najlepiej poczuć w sobie różne punkty widzenia i z tą świadomością próbować wypracowywać rozwiązania.

FACYLITATOR PROCESU GRUPOWEGO – KTO TO TAKI?
To osoba dbająca o to, żeby proces grupowy – cokolwiek będzie się w jego trakcie działo: pogłębiona dyskusja, wchodzenie w różne role – przebiegał naturalnie, dobrowolnie. Jego rolą jest dokładnie „facylitowanie” czyli „ułatwianie” tego procesu.
Metoda procesu grupowego wywodzi się z psychologii zorientowanej na proces Arnolda Mindella – nurtu pracy z ludźmi, który Maciej studiuje w Instytucie Psychologii Procesu w Warszawie i tam też superwizuje swoją pracę zarówno z grupami, jak i z klientami indywidualnymi: http://processwork.pl/

Szczegóły

Data:
23 Maj, 2019
Czas:
18:00 - 19:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Centrum Bukowska
ul. Bukowska 27/29
Poznań,

Organizator

Stowarzyszenie „Lepszy Świat”