Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wystawa „Kobiety i Reformacja” | Przestrzenie Sacrum

21 Wrzesień, 2019 godz. 19:30 - 21:00

Lepszy Świat i Przestrzenie Sacrum serdecznie zapraszają na wystawę pt. Kobiety i Reformacja” oraz oprowadzanie po świątyni Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu.

KOBIETY i REFORMACJA
– wystawa zwraca uwagę, że dziejów Reformacji, rozumianej jako dzieło chrześcijańskiej, odnowy nie da się rozpatrywać bez ukazania aktywnej roli kobiet w tym procesie.

Wystawa, pt. „Kobiety i Reformacja w kontekście europejskim” została opracowana przez dr Małgorzatę Grzywacz (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) przy współpracy Parafii ewangelicko-augsburskiej w Poznaniu. Składa się z 15 roll-upów o treści popularno-naukowej i przybliża ciekawe, znane i nieznane kobiety XVI i XVII w., które podjęły wyzwanie i z odwagą, czasem narażeniem życia, odpowiedziały na przesłanie Ewangelii, słyszalne z Pragi, Wittenbergi, Genewy i Zurychu.

Bohaterki tej opowieści pochodzą z różnych krajów Europy i stanowią przykład kobiet niezwykłych, wytrwałych w działaniu.

❖ Czasoprzestrzeń Sacrum:

sobota | 21.09 | godz. 19.30
Parafia Ewangelicko-Augsburska (Luterańska) w Poznaniu
ul. Obozowa 5

❖ Wydarzenie finansowane jest z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a patronat nad nim objął Prezydent Miasta Poznania, Pan Jacek Jaśkowiak oraz Młodzieżowa Rada Miasta Poznania.

Szczegóły

Data:
21 Wrzesień, 2019
Czas:
19:30 - 21:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Parafia Ewangelicko-Augsburska (Luterańska) w Poznaniu, ul. Obozowa 5, 60-289 Poznań

Organizator

Stowarzyszenie „Lepszy Świat”