Aktualności

HINDUKUSZ, BULONI I ABAYA – WYPRAWA DO AFGANISTANU

Za nami wspaniały wieczór!!!

Przy dźwiękach muzyki, z fantastycznym jedzeniem, historiami i co najważniejsze wśród przyjaciół!Na początku tego roku do Poznania sprowadziła się jedenastoosobowa rodzina afgańska. Mieszkają tu, uczą się i pracują. Wkrótce przyjedzie kolejna sześcioosobowa rodzina (możecie dowiedzieć się więcej z Domek dla Uchodźcy). Bardzo nas cieszy, że nasze nowe sąsiadki i sąsiedzi wybrali właśnie to miasto jako miejsce, z którym wiążą swoją przyszłość. Chcemy aby Poznań był miastem różnorodnym i wielokulturowym. Mnogość kultur, wyznań i zwyczajów uczy nas nowego, szerszego, bardziej tolerancyjnego i odpowiedzialnego spojrzenia na przestrzeń, w której żyjemy, i którą współdzielimy.

Mamy nadzieję, że wczorajszy wieczór był pierwszym z wielu, które jeszcze przed nami.

Bardzo dziękujemy Teresa Sober za to, że zawsze wspiera sercem i ciężką pracą nasze – nawet te najbardziej szalone – pomysły 🌼🫓❤️ no i karmi nas fantastycznymi buloni! Markowi Zierhofferowi, że dzięki starym przeźroczom i barwnej opowieści zabrał nas na pasjonującą wyprawę wysokogórską w afgańskie góry. No i Mirza Sabawoon, że choć nie był na to przygotowany i nie daliśmy znać wcześniej 🌺🙏💚 wspomógł nas tłumaczeniem!!!

Dziękujemy też licznym gościom za przybycie, dzieciom, że nie zjadły całego ciasta i zostawiły coś dla nas 😉 i wszystkim kobietom, które wsparły nas swoją obecnością, przyjaźnią i doskonałym jedzeniem 🥰

DZIĘKUJEMY i do zobaczenia!!!

fot. Bohdan Bobrowski

Zobacz także

Najnowsze aktualności ze świata działań społecznych, edukacji i wsparcia lokalnych inicjatyw.

Skontaktuj się 
z nami

Szukasz wsparcia lub okazji do zaangażowania w działania społeczne? 
Zaufaj nam i skorzystaj w naszego formularza kontaktowego.
Skontaktuj się 
z nami - Stowarzyszenie Lepszy Świat