Wesprzyj nas

LEPSZY ŚWIAT JEST MOŻLIWY! Edukacja, aktywizacja i walka o prawa człowieka. Te trzy obszary wyznaczają charakter projektów i kierunek rozwoju naszego Stowarzyszenia. 

Działamy w Poznaniu od 2005 roku, ale ze swoimi inicjatywami wychodzimy poza granice miasta, a nawet poza granice Polski. Wybudowaliśmy m.in. szkołę w Nepalu, aktywnie wspieramy osoby z doświadczeniem uchodźczym w Syrii i Grecji, a także cudzoziemców mieszkających w Polsce. Myśląc globalnie o pomocy humanitarnej i współdziałaniu międzykulturowym, jesteśmy jednak mocno zakotwiczeni w Poznaniu. Od lat organizujemy wolontariat, który wyrównuje szanse dzieci i młodzieży, koordynujemy oraz współtworzymy lokalne kolektywy, jak choćby Poznańska Noc Świątyń, a także wspieramy oddolne inicjatywy obywatelskie (np. Poznańska Garażówka). Nie zapominamy również o działaniach edukacyjnych i integracji sąsiedzkiej. Z projektami, takimi jak „Wolontariat w poznańskich rodzinach” docieramy do osób w każdym wieku i na stałe wpisujemy się w krajobraz pozarządowy w Poznaniu. 

Wszystko, co robimy, podporządkowane jest jednej wartości – szacunkowi dla drugiego człowieka; i to w imię tej wartości budujemy otwarty, tolerancyjny i różnorodny obraz naszego miasta oraz poznańskiej społeczności. 

Jeśli utożsamiasz się z naszymi wartościami, myślisz i czujesz podobnie, znasz nas lub chcesz poznać, zostań wolontariuszem, aktywistą lub darczyńcą Stowarzyszenia Lepszy Świat!

Jak wykorzystamy 1% z Twojego podatku? 

Pozyskane w ten sposób środki przeznaczymy na kontynuację bieżących działań, w tym:

  • wsparcie edukacyjne wolontariuszy i dzieci i młodzieży – m.in. szkolenia wolontariuszy, wsparcie psychologiczne i przygotowanie ich do prowadzonych aktywności
  • wsparcie osób z doświadczeniem uchodźczym i migracyjnym – m.in. organizację pomocy materialnej i edukacyjnej
  • organizację warsztatów i spotkań o charakterze edukacyjnym i kulturalnym dla mieszkańców Poznania

Pomóż nam uczynić świat lepszym! Przekaż nam 1%  (wpisz w PIT nr KRS: 0000230149). Wspólnie możemy zrobić naprawdę wiele!

W jaki inny sposób możesz nam pomóc?

  • Wpłać darowiznę na konto: 73 1600 1462 1897 3134 6000 0001 (BNP Paribas) tytuł: darowizna na cele statutowe (Stowarzyszenie Lepszy Świat, ul. Nowowiejskiego 15/15a, 61-732 Poznań)
  • Zorganizuj zbiórkę urodzinową za pomocą Facebooka

  • Wspieraj nas przy okazji robienia zakupów