Aktualności

RUSZA NABÓR NA ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I GRUP MŁODZIEŻOWYCH!

Po miesiącach szkoleń i warsztatów, po godzinach zoomów, planowań i spotkań, i w końcu po działaniach zorganizowanych w 3 gminach w Wielkopolsce – jesteśmy gotowe i gotowi aby opowiedzieć Wam o tej niesamowitej przygodzie.

Podczas projektu odbyły się trzy duże bloki warsztatowe i szereg działań przygotowujących do realizacji poszczególnych projektów. Więcej o projekcie możecie przeczytać tutaj.

Na bazie tych doświadczeń w trzech gminach w Wielkopolsce młodzież zrealizowała zaangażowane projekty partycypacyjne, a wśród nich między innymi: wspólne gotowanie w Domu sąsiedzkim w Kaliszu, pikniki wielokulturowe, instalację partycypacyjnego słupa ogłoszeniowego w Mosinie, kredowanie przestrzeni miejskiej hasłami i napisami, spacer etnobotaniczny wokół jeziora w Słupcy, warsztat i pogawędki ekologiczne i wiele, wiele innych.

Teraz, to właśnie nasi młodzi eksperci i ekspertki zaplanowali dla swoich rówieśników zajęcia/warsztaty, które poprowadzą zarówno w szkołach jak i na zbiórkach drużyn harcerskich czy podczas spotkań każdej grupy, która ma ochotę porozmawiać o zaangażowaniu społecznym.

W kontekście zmian klimatu i rosnącej skali migracji młodzi pragną podjąć dyskusję o tym jak działać i jak nie pozostawać biernym, jak mądrze się angażować i jak włączać do takiego działania lokalne społeczności.

Jeżeli macie ochotę się z nami spotkać między 7 a 20 marca czekamy na wasze zgłoszenia.

Zajęcia będą trwały 3 godziny. Poprowadzone zostaną przez naszych młodych ekspertów i zaangażowane ekspertki a nad wszystkim dyskretnie czuwać będzie kadra projektowa.

To niepowtarzalna okazja do tego, aby o sprawach ważnych i często niełatwych młodzież mogła porozmawiać z rówieśnikami i rówieśniczkami, którzy i które postanowili wziąć sprawy w swoje ręce wierząc, że przyszłość jest teraz!

email: j.spychala@lepszyswiat.org.pl

Na zgłoszenia czekamy do 15 lutego. Ilość miejsc ograniczona.

Zobacz także

Najnowsze aktualności ze świata działań społecznych, edukacji i wsparcia lokalnych inicjatyw.

Skontaktuj się 
z nami

Szukasz wsparcia lub okazji do zaangażowania w działania społeczne? 
Zaufaj nam i skorzystaj w naszego formularza kontaktowego.
Skontaktuj się 
z nami - Stowarzyszenie Lepszy Świat