Wydarzenia

PRZEMYSŁOWY CHÓW ZWIERZĄT – proces grupowy

Żyjemy w wyjątkowych czasach – przed nami ogromne społeczne wyzwania zarówno w Polsce, w Europie, jak i na świecie. Tu nie ma prostych rozwiązań i nikt nie ma monopolu na prawdę. Jedynie umiejętność wspólnej dyskusji i rzeczywistego rozumienia odmiennych punktów widzenia może nam pomóc wyjść z labiryntu.
A więc, jeśli:
👉 obchodzi Cię, to co dzieje się w tej chwili wokół nas;
👉 a może studiujesz albo interesujesz się psychologią i chcesz zobaczyć w jaki sposób pracuje się narzędziami psychologicznymi nad zagadnieniami społecznymi;
zapraszamy na cykl warsztatów (raz w miesiącu) w formie procesu grupowego: pogłębionych o pracę z rolami, ruchem i snami dyskusji nad ważnymi sprawami.
W czwartek 14 marca o godzinie 18.00 zapraszamy od procesu grupowego „Przemysłowy chów zwierząt”: jak wpływa na człowieka, środowisko i zmiany klimatyczne? Czy możliwa i koniczna jest zmiana? Czy hodowla ekologiczna jest alternatywą? Współodczuwanie i współczucie a zabezpieczenie potrzeb żywieniowych i ekonomicznych człowieka. Czy hodowla zwierząt automatycznie wyklucza ich dobrostan? – w trakcie naszego spotkania najpewniej pojawią się nawiązania do wszystkich tych kwestii oraz wielu, wielu innych.
Udział jest bezpłatny, można brać udział w pojedynczych spotkaniach w cyklu.
************
👉 PROCES GRUPOWY – CO TO TAKIEGO?
To spotkania, na których mniejsza/większa grupa z pomocą facylitatora pracuje nad ważnymi dla niej zagadnieniami. Można na nich szukać pogłębionych rozwiązań problemów za pomocą rozmaitych technik, m.in.: praca z różnymi rolami (np. lider społeczności, ktoś kto się angażuje/nie angażuje, rząd, itp.), praca z ruchem, poprzez dźwięki. Generalnie chodzi o to, żeby we wszystkich kwestiach istotnych z punktu widzenia grupy, społeczności jak najlepiej poczuć w sobie różne punkty widzenia i z tą świadomością próbować wypracowywać rozwiązania.
👉 FACYLITATOR PROCESU GRUPOWEGO – KTO TO TAKI?
To osoba dbająca o to, żeby proces grupowy – cokolwiek będzie się w jego trakcie działo: pogłębiona dyskusja, wchodzenie w różne role – przebiegał naturalnie, dobrowolnie. Jego rolą jest dokładnie „facylitowanie” czyli „ułatwianie” tego procesu.
🌿 W naszych procesach grupowych facylitatorem będzie Maciej Gendek – psycholog, dyplomowany Psychoterapeuta Pracy z Procesem, współpracujący z różnymi grupami i organizacjami. Posiada dyplom facylitacji konfliktów i zmiany organizacyjnej nadany przez Process Work Institute w Portland, USA.
Metoda procesu grupowego wywodzi się z Psychologii Zorientowanej na Proces – nurtu pracy z ludźmi, o którym można więcej poczytać na stronie http://processwork.pl/
Zapraszamy serdecznie ☺️
———————————-
Miejsce: Strefa do_Wolności, ul. Nowowiejskieg 15/15a, Poznań
Data: 14.02.2024
Godzina: 18.00
Nie obowiązują zapisy. Jednak jeżeli ktoś chce zagwarantować sobie miejsce na spotkaniu, prosimy dać znać na maila: j.spychala@lepszyswiat.org.pl

Zobacz inne wydarzenia

Poznaj z nami nowych ludzi i wspieraj lokalne inicjatywy społeczne!

Skontaktuj się 
z nami

Szukasz wsparcia lub okazji do zaangażowania w działania społeczne? 
Zaufaj nam i skorzystaj w naszego formularza kontaktowego.
Skontaktuj się 
z nami - Stowarzyszenie Lepszy Świat